Dobrovolníci

Činnost Moravské galerie je velmi rozmanitá a nabízí mnoho příležitostí pro dobrovolnickou činnost, praxi nebo stáž. Díky dobrovolnické činnosti v Moravské galerii v Brně můžete získat praktické zkušenosti, uplatnit své znalosti, realizovat své zájmy a rozvíjet sociálních dovednosti. Je to práce vznešená a povznášející, stejně jako práce v kultuře.

_DSC3694.JPG
Máte odborné znalosti z oblasti umění a baví vás práce s lidmi? V MG můžete svoje schopnosti uplatnit v praxi

Pro koho je náš program určen?
Dobrovolně se může angažovat opravdu každý. Ať už jste student SŠ nebo VŠ usilující o praxi, člověk výdělečně činný nebo nezaměstnaný, senior zajímající se o kulturu, či člověk se zdravotním handicapem, pokusíme se pro vás najít správnou činnost, která bude oboustranně prospěšná.

Co byste mohli dělat
Na některých odděleních vás můžeme přizvat k odborné práci (restaurování, asistence u kurátorských prací, lektorování, organizační práce - např. výpomoc při zajištění doprovodných programů). Napříč všemi odděleními velmi uvítáme pomoc s administrativou a manipulací se sbírkovými předměty (digitalizace sbírek, péče o materiál, katalogizace, rešerše apod.) a konečně výpomoc při zajištění nárazových akcí. Záleží samozřejmě na vašich znalostech a zkušenostech, časových možnostech, motivaci, dále na délce a intenzitě spolupráce a přirozeně také na našich možnostech. Ve většině případů půjde o mix různého druhu činností.

Pro více informací nás kontaktujte na emailu: 

edukace@moravska-galerie .cz

_DSC3833.JPG
Přednášky, odborné diskuse, ale i mezinárodní konference - zde všude se mohou zapojit také dobrovolníci

_DSC9200.jpg      _DSC9219.jpg
Bienále Brno je jedna z největších akcí MG, na které se již tradičně podílejí naši dobrovolníci

Mapa stránek